بالکن شیشه‌ای

Glass Parapets جان پناه شیشه‌ای و شیشه بالکن

خانه‌های امروزی عموما از فضایی واسطه بین محیط خارج و داخل خانه، به نام بالکن یا تراس بهره می‌برند. بالکن یا تراس امکان دسترسی به محیط بیرون از داخل خانه را فراهم می‌کند تا بتوان از مزایای آن استفاده کرد.  اما استفاده از بالکن یا تراس نیازمند آماده سازی مناسب این فضا است و برای این فضاسازی، شیشه بالکن نقش اساسی را ایفا می‌کند.

بالکن شیشه‌ای جذابیت و زیبایی منحصر بفردی به فضای خانه می‌بخشد. در کنار این زیبایی، بالکن شیشه‌ای کاربردهای بسیاری نیز دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایجاد فضای شخصی در عین شفافیت، جلوگیری از گرما و سرما و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید اشاره کرد. بالکن شیشه‌ای در مدل‌های بسیار متنوعی می‌تواند طراحی و اجرا شود که در دو بخش نرده شیشه‌ای و سازه مستقل شیشه‌ای دسته بندی می‌شوند.

نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای نوعی جان پناه شیشه‌ای است که اولین هدف آن کاهش خطر پرت شدن از بالکن و افزایش ایمنی محیط است. علاوه بر این  استفاده از این سازه در بالکن شیشه‌ای زیبایی دو چندانی به محیط می‌بخشد به طوری‌که در تراس‌های هم سطح زمین هم به دلیل زیبایی منحصر به فرد نرده‌ شیشه‌ای از این سازه استفاده می‌شود.

نرده شیشه‌ای عموما به دو نوع تمام قد و هندریل اجرا می‌شود. در مدل هندریل، هدف ایجاد ایمنی نسبی در کنار زیبایی و دسترسی به محیط خارج است. در مدل نرده شیشه‌ای تمام قد، ایجاد محیطی مستقل با ایمنی کامل و قابلیت گرمایش و سرمایش که در عین حال با محیط بیرون نیز در تعامل است، اصلی‌ترین هدف از اجرای بالکن شیشه‌ای است.

سازه مستقل شیشه‌ای

تراس به فضایی گفته می‌شود که مسقف نیست و عموما هیچ دیواری ندارد. به منظور استفاده بهینه از این فضا می‌توان سازه‌ مستقل شیشه‌ای در این فضا اجرا کرد که هم فضا را کاربردی کند و هم به زیبایی آن بیافزاید. این سازه‌ها می‌توانند دارای دیوارهای متحرک و یا سقف متحرک باشند تا در مواقع نیاز باز یا بسته شوند. این نوع سازه علاوه بر تراس در حیاط و فضاهای باز نیز قابل اجرا است.

شیشه بالکن اصلی‌ترین عامل برای ایجاد فضای زیبا و کاربردی در بالکن و تراس است. شیشه بالکن نتنها در بخش سازه از انواع مختلفی بهر می‌برد بلکه در جنس شیشه نیز می‌توان از انواع شیشه تزئینی، شیشه رنگی، شیشه هوشمند و شیشه دوجداره  در اجرای این سازه استفاده کرد. همین تنوع بسیار زیاد شیشه بالکن است که این سازه را بسیار پر طرفدار کرده است و بسیاری از افراد برای بهبود عملکرد فضای بالکن و تراس خانه‌های خود از بالکن شیشه‌ای استفاده می‌کنند.

در پایان، انتخاب یک طراح و مجری مناسب برای سازه شیشه‌ای، مهم‌ترین قدم برای اجرای یک پروژه است. چرا که دانش و تجربه آن‌ها، راهنمایی مناسب برای انتخاب بهترین نوع شیشه و سازه است و مهارت آن‌ها اصلی‌ترین عامل در رضایت مشتری از سازه شیشه‌ای خود. شرکت شیشه نشکن ایلیا ثابت کرده است که در زمینه طراحی و اجرای سازه شیشه‌ای یکی از بهترین‌ها در این صنعت است و متعهد شده تا رضایت کامل شما مشتریان محترم را به بهترین نحو جلب کند.

نظر دهید